Centre Parks and Recreation All-Comers Youth Track Meet #4

July 16, 2008 - SCAHS South Track

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  50 m dash

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Place

Name

Gender

Age

Time

Club

1

Garrison Famiglio

M

5-6

9.93

 

2

Luke Hall

M

5-6

10.16

 

3

Isaac Lindo

M

5-6

10.28

 

4

Amber Shirey

F

5-6

10.31

NTF

5

Lukas King

M

5-6

11.22

 

6

Evan Degleris

M

5-6

11.22

 

7

Grace Bodner

F

5-6

11.22

 

8

Safiyah Banyas

F

5-6

11.68

 

9

Elliott Weyhe

M

5-6

12.19

 

10

Will Henne

M

5-6

12.22

 

11

Sarah Tobin

F

5-6

12.40

 

12

Ariana Olson

F

5-6

15.25

 

13

Johny Strickland

M

5-6

15.40

 

 

 

 

 

 

 

1

Ryan Gess

M

7-9

8.16

 

2

Jake Hall

M

7-9

8.34

 

3

Tehya Wren

F

7-9

8.87

NTF

4

Summer Shirey

F

7-9

9.37

NTF

5

Jordan Olson

M

7-9

10.16

 

 

 

 

 

 

 

1

Brooke Shirey

F

10-12

6.56

NTF

2

Sophie Randall

F

10-12

7.04

NTF

3

Matty Suchanec

M

10-12

8.26

NTF

4

Tearia Wren

F

10-12

8.30

NTF

5

Nick Bodner

M

10-12

8.31

 

6

Timofey Pavlov

M

10-12

8.97

NTF

7

Anthony Degleris

M

10-12

9.09

NTF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  100 m dash

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Place

Name

Gender

Age

Time

Club

1

Isaac Lindo

M

5-6

21.38

 

2

Luke Hall

M

5-6

22.10

 

3

Amber Shirey

F

5-6

22.15

NTF

4

Evan Degleris

M

5-6

22.42

 

5

Grace Bodner

F

5-6

22.69

 

6

Garrison Famiglio

M

5-6

23.00

 

7

Sarah Tobin

F

5-6

24.92

 

8

Will Henne

M

5-6

25.53

 

9

Ariana Olson

F

5-6

34.25

 

 

 

 

 

 

 

1

Ryan Gess

M

7-9

16.77

 

2

Jake Hall

M

7-9

17.22

 

3

Owen Wing

M

7-9

17.47

NTF

4

Tehya Wren

F

7-9

17.66

NTF

5

Fracisca Giaverini

F

7-9

17.72

 

6

Varya Pavlova

F

7-9

18.34

NTF

7

Sequoia

F

7-9

22.22

 

 

 

 

 

 

 

1

Brooke Shirey

F

10-12

15.84

NTF

2

Matty Suchanec

M

10-12

16.53

NTF

3

Tearia Wren

F

10-12

17.13

NTF

4

Sophie Randall

F

10-12

17.31

NTF

5

Grace Tothero

F

10-12

17.51

NTF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  200 m dash

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Place

Name

Gender

Age

Time

Club

1

Evan Degleris

M

5-6

53.09

 

2

Brayden Gess

M

5-6

47.62

 

 

 

 

 

 

 

1

Francisca Giaverini

F

7-9

39.35

 

2

Jordan Olson

M

7-9

43.91

 

3

Owen Wing

M

7-9

39.12

NTF

 

 

 

 

 

 

1

Natasha Fedkina

F

10-12

32.04

NTF

2

Nick Bodner

M

10-12

34.42

 

3

Eleanor Wing

F

10-12

35.11

NTF

4

Matthew Balogh

M

10-12

36.78

NTF

5

Grace Tothero

F

10-12

38.46

NTF

 

 

 

 

 

 

#

Claire Domico

F

13 & up

31.24

NTF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1 Mile Run (1600 m)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Place

Name

Gender

Age

Time

Club

1

Nora Adams

F

13 & older

6.26.4

NTF

2

Anne Balogh

F

13 & older

6.39.0

NTF

3

Owen Wing

M

9-10

7.36.2

NTF

4

Matthew Balogh

M

9-10

8.01.9

NTF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Standing Long Jump

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Place

Name

Gender

Age

Mark

Club

1

Sequoia Calcon

F

5-6

5' 8"

 

2

Amber Shirey

F

5-6

5' 4"

NTF

3

Evan Degleris

M

5-6

4' 5"

 

4

Lukas King

M

5-6

3' 11"

 

5

Ariana Olson

F

5-6

3' 2"

 

 

 

 

 

 

 

1

Nathan Schweitzer

M

7-9

6' 1"

 

2

Summer Shirey

F

7-9

5' 11"

NTF

3

Varya Pavlova

F

7-9

5' 10"

NTF

4

Tehya Wren

F

7-9

5' 8"

NTF

5

Jordan Olson

M

7-9

4' 7"

 

 

 

 

 

 

 

1

Brooke Shirey

F

10-12

6' 5"

NTF

2

Natasha Fedkina

F

10-12

6' 5"

NTF

3

Tearia Wren

F

10-12

6' 3"

NTF

4

Tim Pavlov

M

10-12

6' 3"

NTF

5

Matty Suchanec

M

10-12

5' 11"

NTF

6

Grace Tothero

F

10-12

5' 11"

NTF

7

Eleanor Wing

F

10-12

5' 11"

NTF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Softball Throw

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Place

Name

Gender

Age

Mark

 

1

Brayden Gess

M

5-6

46' 10"

 

2

Elliott Weyhe

M

5-6

39' 2"

 

3

Luke Hall

M

5-6

35'  9"

 

4

Will Henne

M

5-6

27' 7"

 

5

Grace Bodner

F

5-6

26' 0"

 

6

Lucas King

M

5-6

23'  5"

 

 

 

 

 

 

 

1

Jake Hall

M

7-9

68" 0"

 

2

Ryan Hess

M

7-9

64'  0"

 

3

Nathan Schweitzer

M

7-9

60' 1"

 

4

Tehya Wren

F

7-9

55" 1"

NTF

5

Jordan Olson

M

7-9

38' 8"

 

 

 

 

 

 

 

1

Nick Bodner

M

10-12

92' 10"

 

2

Tim Pavlov

M

10-12

72'  6"

NTF

3

Tearia Wren

F

10-12

71' 5"

NTF