Centre Parks and Recreation All-Comers Youth Track Meet #2

July 2, 2008 - SCAHS South Track

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  50 m dash

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Place

Name

Gender

Age

Time

Club

1

Luciana Banjas

F

5-6

9.71

 

2

Arthur Heilman

M

5-6

11.06

 

3

Grace Bodner

F

5-6

11.35

 

4

Maxwell Fedler

M

5-6

11.68

 

5

Safija Banjas

F

5-6

13.40

 

6

Juman Sung

M

5-6

13.94

 

7

Hannah Langelaan

F

5-6

15.61

 

8

Aja Langelaan

M

5-6

26.00

 

 

 

 

 

 

 

1

Paul Olivett

M

7-9

8.21

 

2

Brianna Wright

F

7-9

8.31

 

3

Owen Wing

M

7-9

8.32

NTF

4

Sophie Brandimarte

F

7-9

9.20

NTF

5

Michael Wright

M

7-9

9.32

 

6

Tehya Wren

F

7-9

9.43

NTF

7

Kyle Engle

M

7-9

9.60

 

8

Alexis Feidler

F

7-9

9.73

 

9

Gretchen Weyandt

F

7-9

9.87

 

10

Asher Myers

M

7-9

9.97

 

11

Emilee Engle

F

7-9

9.98

 

12

Lydia Meagher

F

7-9

10.10

 

13

Emma Wilcock

F

7-9

10.13

NTF

14

Mary Elliott

F

7-9

10.28

 

 

 

 

 

 

 

1

Maxwell Banjas

M

10-12

7.65

 

2

Charnice Wren

F

10-12

8.10

NTF

3

Sophie Randall

F

10-12

8.48

NTF

4

Fiona Vashaw

F

10-12

8.66

NTF

5

Luke Charles

M

10-12

9.37

NTF

6

Andre ###

M

10-12

9.84

 

7

Doug Svoboda

M

10-12

10.12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  100 m dash

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Place

Name

Gender

Age

Time

Club

1

Luciana Banjas

F

5-6

19.28

 

2

Arthur Heilman

M

5-6

20.97

 

3

Grace Bodner

F

5-6

23.40

 

4

Maxwell Feilder

M

5-6

26.06

 

5

Safija Banjas

F

5-6

26.47

 

6

Juman Sung

M

5-6

28.17

 

 

 

 

 

 

 

1

Paul Olivett

M

7-9

16.43

 

2

Owen Wing

M

7-9

17.40

NTF

3

Michael Wright

M

7-9

17.45

 

4

Brianna Wright

F

7-9

17.84

 

5

Sophie Brandimarte

F

7-9

18.13

NTF

6

Tehya Wren

F

7-9

19.06

NTF

7

Mary Elliott

F

7-9

19.82

 

8

Keelyn Myers

F

7-9

19.93

 

9

Alexis Feidler

F

7-9

20.16

 

10

Gretchen Weyandt

F

7-9

21.75

 

11

Fiona ####

F

7-9

24.28

 

 

 

 

 

 

 

1

Natasha Fedkina

F

10-12

15.28

NTF

2

Maxwell Banjas

M

10-12

15.29

 

3

Mikayla Kieffer

F

10-12

15.40

NTF

4

Heather Weyandt

F

10-12

15.56

 

5

Charnice Wren

F

10-12

15.94

NTF

6

Sophie Randall

F

10-12

17.20

NTF

7

Luke Charles

M

10-12

17.62

NTF

8

Fiona Vashaw

F

10-12

17.72

NTF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  200 m dash

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Place

Name

Gender

Age

Time

Club

1

Luciana Banjas

F

5-6

46.54

 

2

Safija Banjas

F

5-6

63.12

 

 

 

 

 

 

 

1

Brianna Wright

F

7-9

35.60

 

2

Owen Wing

M

7-9

35.75

NTF

3

Michael Wright

M

7-9

43.62

 

4

Emma Maras

F

7-9

50.48

 

5

Fiona Ashley

F

7-9

55.95

 

 

 

 

 

 

 

1

Mikayla Kieffer

F

10-12

32.00

NTF

2

Maxwell Banjas

M

10-12

34.31

 

3

Heather Weyandt

F

10-12

34.70

 

4

Matthew Balogh

M

10-12

35.28

NTF

5

Stefan Pelikan

M

10-12

35.87

NTF

6

Eleanor Wing

F

10-12

36.47

NTF

7

Victoria Maras

F

10-12

42.18

 

 

 

 

 

 

 

1

Steven Ellis

M

13 & older

26.30

NTF

2

Nikita Fedkin

M

13 & older

27.06

NTF

3

Chloe Schmidt

F

13 & older

28.00

NTF

4

Ivan Pavlov

M

13 & older

29.04

NTF

5

Amanda Allen

F

13 & older

30.06

NTF

6

Adam Warfield

M

13 & older

31.09

NTF

7

Sarah Marchione

F

13 & older

31.38

NTF

8

Elise Warfield

F

13 & older

34.06

NTF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1 Mile Run (1600 m)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Place

Name

Gender

Age

Time

Club

1

Ivan Pavlov

M

13 & older

5.55.9

NTF

2

Nikita Fedkin

M

13 & older

6.39.2

NTF

3

Anne Balogh

F

13 & older

6.44.5

NTF

4

Natasha Fedkina

F

10-12

6.48.4

NTF

5

Nora Adams

F

13 & older

6.48.4

NTF

6

Eleanor Wing

F

10-12

7.18.0

NTF

7

Amanda Allen

F

13 & older

9.12.3

NTF

8

Elise Warfield

F

13 & older

9.12.3

NTF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Standing Long Jump

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Place

Name

Gender

Age

Mark

Club

1

Grace Bodner

M

5-6

4' 8"

 

 

 

 

 

 

 

1

Tehya Wren

F

7-9

5' 5"

NTF

2

Emma Wilcock

F

7-9

5' 4"

NTF

3

Mary Elliott

F

7-9

5' 3"

 

4

Owen Wing

M

7-9

5' 0"

NTF

5

Kyle Engle

M

7-9

5' 0"

 

6

Lydia Meagher

F

7-9

4' 11"

 

7

Asher Myers

M

7-9

4' 8"

 

8

Gretchen Weyandt

F

7-9

4' 8"

 

9

Emilee Engle

F

7-9

4' 4"

 

10

Keelyn Myers

F

7-9

4' 3"

 

 

 

 

 

 

 

1

Charnice Wren

F

10-12

6' 10"

NTF

2

Heather Weyandt

F

10-12

6' 3"

 

3

Natasha Fedkina

F

10-12

6' 2"

NTF

4

Mikayla Kieffer

F

10-12

5' 10"

NTF

5

Eleanor Wing

F

10-12

5' 5"

NTF

6

Fiona Vashaw

F

10-12

5' 3"

NTF