Centre Parks and Recreation All-Comers Youth Track Meet #1

June 25, 2008 - SCAHS South Track

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  50 m dash

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Place

Name

Gender

Age

Time

Club

1

Amber Shirey

F

5-6

10.41

NTF

2

Ty Price

M

5-6

11.00

 

3

Austin Pendley

M

5-6

11.03

 

4

Grace Bodner

F

5-6

11.47

 

5

Maxwell Fedler

M

5-6

11.78

 

6

Lucas Hartman

M

5-6

11.94

 

7

Teja Naim

M

5-6

12.35

 

8

Becca Hile

F

5-6

12.46

 

9

Nikolai Pelikan

M

5-6

14.75

 

10

Priya Mitra

F

5-6

16.65

 

 

 

 

 

 

 

1

Michael Wright

M

7-9

8.55

 

2

Brianna Wright

F

7-9

8.69

 

3

Zach Price

M

7-9

8.78

 

4

Tehya Wren

F

7-9

8.81

NTF

5

Kristi Hile

F

7-9

9.22

 

6

Sophie Brandimarte

F

7-9

9.22

NTF

7

David Paroda

M

7-9

9.28

 

8

Summer Shirey

F

7-9

9.40

NTF

9

Nathan Schweltzer

M

7-9

9.50

 

10

Gretchen Weyandt

F

7-9

10.18

 

11

Haley Garvin

F

7-9

10.25

 

12

Clark Strauss

M

7-9

10.35

NTF

13

Sequoia Falcone

M

7-9

11.82

 

14

Giselle Nairn

F

7-9

12.13

 

15

Wyatt Gilbert

M

7-9

12.25

 

 

 

 

 

 

 

1

Laura Holleran

F

10-12

7.91

NTF

2

Lauren Hile

F

10-12

8.08

 

3

Neil Ashtekar

M

10-12

8.13

 

4

Matty Suchanec

M

10-12

8.19

NTF

5

Tearia Wren

F

10-12

8.41

NTF

6

Brooke Shirey

F

10-12

8.44

NTF

7

Morgan Costello

F

10-12

8.44

NTF

8

Nick Bodner

M

10-12

8.59

 

9

Charnice Wren

F

10-12

8.66

NTF

10

Grace Tothero

F

10-12

8.81

NTF

11

Anthony Degleris

M

10-12

9.06

NTF

12

Anna Costello

F

10-12

9.55

NTF

13

Doug Svoboda

M

10-12

10.32

 

 

 

 

 

 

 

  100 m dash

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Place

Name

Gender

Age

Time

 

1

Amber Shirey

M

5-6

20.56

NTF

2

Ty Price

M

5-6

22.59

 

3

Austin Pendley

M

5-6

23.81

 

4

Grace Bodner

M

5-6

23.86

 

5

Teja Naim

M

5-6

28.44

 

6

Becca Hile

F

5-6

28.47

 

7

Priya Mitra

F

5-6

32.69

 

 

 

 

 

 

 

1

Brianna Wright

F

7-9

17.13

 

2

Michael Wright

M

7-9

17.31

 

3

Summer Shirey

F

7-9

17.41

NTF

4

Lauren Mobley

F

7-9

17.62

 

5

David Paroda

M

7-9

18.18

 

6

Sophie Brandimarte

F

7-9

18.50

NTF

7

Haley Garvin

F

7-9

19.06

 

8

Nathan Schweltzer

M

7-9

19.28

 

9

Kristi Hile

F

7-9

19.59

 

10

Alexis Feidler

F

7-9

20.59

 

11

Gretchen Weyandt

F

7-9

20.60

 

12

Sequoia Falcone

M

7-9

23.15

 

13

Wyatt Gilbert

M

7-9

23.34

 

14

Fiona Ashley

F

7-9

23.38

 

15

Giselle Nairn

F

7-9

26.00

 

 

 

 

 

 

 

1

Laura Holleran

F

10-12

15.00

NTF

2

Mikayla Kieffer

F

10-12

15.06

NTF

3

Morgan Costello

F

10-12

15.06

NTF

4

Heather Weyandt

F

10-12

15.56

 

5

Nick Bodner

M

10-12

15.94

 

6

Brooke Shirey

F

10-12

16.16

NTF

7

Lauren Hile

F

10-12

16.29

 

8

Luke Hilliard

M

10-12

16.32

NTF

9

Matty Suchanec

M

10-12

16.45

NTF

10

Jake Stormer

M

10-12

16.66

 

11

Charnice Wren

F

10-12

16.91

NTF

12

Stefan Pelikan

M

10-12

17.03

NTF

13

Anthony Degleris

M

10-12

17.41

NTF

14

Fiona Vashaw

F

10-12

17.73

NTF

15

Tearia Wren

F

10-12

18.06

NTF

 

 

 

 

 

 

  200 m dash

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Place

Name

Gender

Age

Time

 

1

Zachary Monica

M

5-6

45.92

 

2

Austin Pendley

M

5-6

58.79

 

 

 

 

 

 

 

1

Zach Price

M

7-9

38.76

 

2

Varya Pavlova

F

7-9

39.02

NTF

3

Lauren Mobley

F

7-9

39.34

 

4

Michael Wright

M

7-9

40.60

 

5

Brianna Wright

F

7-9

40.74

 

6

Nathan ###

M

7-9

43.75

 

7

Caleb Hartman

M

7-9

44.36

 

8

Alexis Feidler

F

7-9

44.40

 

 

 

 

 

 

 

1

Natasha Fedkina

F

10-12

31.66

NTF

2

Mikayla Kieffer

F

10-12

32.17

NTF

3

Heather Weyandt

F

10-12

32.90

 

4

Nick Bodner

M

10-12

34.54

 

5

Stefan Pelikan

M

10-12

35.35

NTF

6

Grace Tothero

F

10-12

35.38

NTF

7

Sophie Randall

F

10-12

36.50

NTF

8

Luke Hilliard

M

10-12

37.07

NTF

9

Emma Schweitzer

F

10-12

37.68

 

10

Anthony Degleris

M

10-12

38.38

NTF

11

Tearia Wren

F

10-12

38.88

NTF

 

 

 

 

 

 

  1 Mile Run (1600 m)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Place

Name

Gender

Age

Time

 

1

Matthew Beyerle

M

10-12

6.33.6

 

2

Natasha Fedkina

F

10-12

7.04.9

NTF

3

Lauren Weiss

F

10-12

7.15.2

NTF

4

Timofey Pavlov

M

10-12

9.23.4

NTF

 

 

 

 

 

 

  Softball Throw

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Place

Name

Gender

Age

Mark

 

1

Zac Monica

M

5-6

47' 7"

 

2

Austin Pendley

M

5-6

35' 0"

 

3

Maxwell Feidler

M

5-6

23' 11"

 

 

 

 

 

 

 

1

Nathan Schweitzer

M

7-9

54' 7"

 

2

Lauren Mobley

F

7-9

50' 8"

 

3

Tehya Wren

F

7-9

45' 0"

NTF

4

Clark Strauss

M

7-9

43' 2"

NTF

5

Ashton Eckert

M

7-9

34' 8"

 

6

Sequoia Falcone

M

7-9

17' 11"

 

 

 

 

 

 

 

1

Doug Svoboda

M

10-12

115' 6"

 

2

Luke Hilliard

M

10-12

115' 4"

NTF

3

Matthew Beyerle

M

10-12

105' 7"

 

4

Lauren Weiss

F

10-12

86' 5"

NTF

5

Jake Stormer

M

10-12

84' 1"

 

6

Emma Schweitzer

F

10-12

77' 9"

 

7

Timofey Pavlov

M

10-12

65' 2"

NTF

8

Stefan Pelikan

M

10-12

59' 9"

NTF

9

Anthony Degleris

M

10-12

49' 11"

NTF

10

Fiona Vashaw

F

10-12

38' 2"

NTF

 

 

 

 

 

 

  Standing Long Jump

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Place

Name

Gender

Age

Mark

 

1

Nikolai Pelikan

M

5-6

4' 7"

 

2

Amber Shirey

F

5-6

4' 5.5"

NTF

3

Ty Price

M

5-6

4' 2"

 

4

Becca Hile

F

5-6

3' 9"

 

5

Grace Bodner

F

5-6

3' 8"

 

6

Maxwell Feidler

M

5-6

3' 4"

 

7

Priya Mitra

F

5-6

3' 2"

 

 

 

 

 

 

 

1

Nathan Schweitzer

M

7-9

5' 8"

 

2

Tehya Wren

F

7-9

5' 5"

NTF

3

Summer Shirey

F

7-9

5' 3"

NTF

4

Varya Pavlova

F

7-9

5' 2"

NTF

5

Zach Price

M

7-9

4' 11"

 

6

Ashton Eckert

M

7-9

4' 10"

 

7

Lauren Mobley

F

7-9

4' 9"

 

8

Clark Strauss

M

7-9

4' 7"

NTF

9

Sequoia Falcone

M

7-9

4' 4"

 

10

Alexis Feidler

F

7-9

4' 1"

 

11

Gretchen Weyandt

F

7-9

4' 0"

 

 

 

 

 

 

 

1

Charnice Wren

F

10-12

6' 10"

NTF

2

Matthew Beyerle

M

10-12

6' 3"

 

3

Heather Weyandt

F

10-12

6' 3"

 

4

Tearia Wren

F

10-12

6' 0"

NTF

5

Brooke Shirey

F

10-12

5' 10"

NTF

6

Luke Hilliard

M

10-12

5' 10"

NTF

7

Neil Ashtekar

M

10-12

5' 9.5"

 

8

Mikayla Kieffer

F

10-12

5' 9"

NTF

9

Natasha Fedkina

F

10-12

5' 9"

NTF

10

Jake Stormer

M

10-12

5' 9"

 

11

Grace Tothero

F

10-12

5' 8"

NTF

12

Emma Schweitzer

F

10-12

5' 8"

 

13

Timofey Pavlov

M

10-12

5' 5"

NTF

14

Fiona Vashaw

F

10-12

5' 5"

NTF

15

Sophie Randall

F

10-12

5' 0"

NTF